چسب قطره ای بسیار قوی موش ها را از محل کارتان دور می کند

استحکام و مقاومت چسب قطره ای بسیار قوی این محصول بسیار بالا می باشد و این امر بدین معنی است که زمانی که از آن جهت متصل کردن قطعات مختلف استفاده نمایید جدا کردن آن ها از یکدیگر دشوار و سخت خواهد بود.

سیانواکریلات ها برای مونتاژ نمونه های الکترونیکی (مورد استفاده در پوشش سیمی )، هواپیماهای مدل پرنده ، و به عنوان پانسمان نگهدارنده مهره ها و پیچ ها استفاده می شوند.

اثربخشی آنها در اتصال فلز و تطبیق پذیری عمومی باعث محبوبیت آنها در میان علاقه مندان به مدلینگ و مینیاتور شده است.

توانایی چسب سیانواکریلات در مقاومت در برابر آب باعث شده است که آن را در بین علاقه مندان به آکواریوم های دریایی برای تکه تکه شدن مرجان ها محبوب کند.

شاخه‌های بریده مرجان‌های سخت ، مانند آکروپورا ، را می‌توان به یک تکه سنگ زنده (مرجان صخره‌ای برداشت شده) یا میلی‌پوت (بتونه اپوکسی) چسباند تا به قطعه جدید اجازه رشد دهد.

چسب

استفاده از آن به طور مستقیم در مخزن بی خطر است، برخلاف سیلیکون که برای ایمن بودن باید پخت شود. با این حال، به عنوان یک کلاس از چسب ها، سیانواکریلات های سنتی به عنوان دارای مقاومت “ضعیف” در برابر رطوبت و گرما طبقه بندی می شوند.

[8] اگرچه شامل انیدرید فتالیک است .گزارش شده که هر دوی این ویژگی ها را خنثی می کند چسب سیانوآکریلات نیز اغلب در آکواریوم های آب شیرین و دریایی به منظور محکم کردن ریزوم گیاهان زنده به قطعات چوب یا سنگ استفاده می شود.

اکثر چسب‌های استاندارد سیانواکریلات به خوبی با شیشه‌های صاف چسبانده نمی‌شوند ، اگرچه می‌توان از آن‌ها به عنوان یک اتصال سریع و موقت قبل از استفاده از اپوکسی یا سیانواکریلات که به‌طور خاص برای استفاده روی شیشه فرموله شده‌اند.

استفاده کرد یک چسب مکانیکی ممکن است در اطراف حصیر یا بافت فیبر شیشه ای برای تقویت اتصالات یا ساخت قطعات کوچک تشکیل شود.

هنگامی که به جوش شیرین ( بی کربنات سدیم ) اضافه می شود، چسب سیانواکریلات یک پرکننده چسبنده سخت و سبک را تشکیل می دهد. این کار با مواد متخلخلی که به تنهایی با چسب خوب کار نمی کنند، کار می کند.

این روش گاهی اوقات توسط مدل سازان هواپیما برای مونتاژ یا تعمیر قطعات پلی استایرن استفاده می شود. همچنین برای تعمیر شیارهای کوچک در لبه جلویی تیغه‌های پروانه چوبی در هواپیماهای سبک استفاده می‌شود.

اگرچه این تکنیک محدود به استفاده در هواپیماهای ثبت‌شده در رده آزمایشی است (پرخ‌های کامپوزیتی را می‌توان به روشی مشابه با استفاده از آن تعمیر کرد اپوکسی های دو قسمتی .

از این تکنیک می توان برای پر کردن شکاف های مهره گیتار نیز استفاده کردتا موارد جدید بریده شوند. واکنش بین سیانواکریلات و جوش شیرین بسیار گرمازا (تولید کننده گرما) است و همچنین بخارات مضر تولید می کند.