نخود لپه تبریزی پوست شما را شفاف می کند

همیشه نخود لپه تبریزیبه درمان چین و چروک کمک می کند زیرا حاوی آنتی اکسیدان و ضد التهاب است.

نخود لپه به مبارزه با افزایش چربی در پوست کمک می کند، جایی که آنتی اکسیدان هایی مانند فلاونوئیدها، آلفا کاروتن، بکتکتین و کاروتنوئیدها به جلوگیری از پیری زودرس کمک می کنند.

نخود لپه حاوی ویتامین C است که به تولید کلاژن کمک می کند که برای شادابی و قوی شدن پوست مهم است و ویتامین C به محافظت از سلول ها در برابر آسیب کمک می کند.

نخود سبز منبعی غنی از فولات، ویتامین B و ویتامین B12 است که به حمل مواد مغذی به پوست کمک می کند تا شادابی آن را افزایش دهد و حاوی اسید فولیک مفید برای پوست است.

نخود لپه حاوی مقدار زیادی آهن است، بنابراین برای کسانی که از کم خونی رنج می برند بسیار مفید است زیرا سطح هموگلوبین را افزایش می دهد.

نخود لپه به محافظت در برابر یبوست برای نوزادان کمک می کند زیرا حاوی فیبر است نخود لپه حاوی درصد بالایی از آهن است. بنابراین از نوزادان در برابر کم خونی محافظت می کند.

نخود

نخود لپه در برابر بسیاری از پروتئین ها محافظت می کند و به عضله سازی کمک می کند حاوی آنتی اکسیدان است. بنابراین، برای جلوگیری از سرطان و بیماری قلبی عمل می کند.

نخود حاوی کلسیم و فسفر است که برای ساختن دندان ها و استخوان های نوزادان ضروری است نخود  له شده را می توان برای نوزادان ۶ ماهه تهیه کرد اما به آن نمک یا شکر اضافه نکنید.

نخود سبز به کاهش وزن کمک می کند زیرا حاوی کالری کم و چربی کم است. هر فنجان نخود سبز حاوی 67 کالری، 5 گرم پروتئین و تمام گرم کربوهیدرات است.

نخود سبز به کاهش وزن کمک می کند زیرا مصرف 4 وعده از آن در هفته به کاهش وزن کمک می کند، با این حال، بدون پیروی از رژیم غذایی حاوی سایر مواد مغذی مهم نباید بیش از حد مصرف شود.

نخود سبز حاوی درصد بالایی از ویتامین K است که به افزایش جذب این ویتامین توسط استخوان ها کمک می کند و به تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند.

بشقاب های سالاد را می توان از نخود سبز با کاهو، پیاز، کلم بروکلی، چغندر و خیار برای کاهش وزن و تامین انرژی بدن تهیه کرد.

نخود سبز حاوی پروتئین هایی است که به موها درخشندگی و سلامت می بخشد و همچنین حاوی اسیدهای آمینه است که به ساخت مو کمک می کند.

پروتئین موجود در نخود سبز همچنین فواید زیادی برای مو دارد و از موها در برابر آسیب محافظت می کند و آن را نرم و لطیف می کند.