لوله پلیکا نمره 20 عامل سرازیر شدن آب از سد کرج به زمینهای اطراف

5 مورد از انواع لوله کشی وجود دارد: اتصالات مسی، لوله پلیکا نمره 20، اتصالات برنجی، اتصالات PVC، اتصالات PER و اتصالات چین دار. اتصالات مسی و برنجی معمولاً به لحیم کاری و همچنین ابزار خاصی نیاز دارند.

اتصالات PVC باید چسبانده شود، اتصالات PEX با فشرده سازی یا لغزش ساخته می شود، در حالی که اتصالات بسیار محکم و جلوگیری از خوردگی برای لوله های PEX و همچنین چند لایه در نظر گرفته شده است.

لوله‌کشی پلیکا که هم برای توزیع آب خانگی و هم برای تخلیه فاضلاب یا گرمایش با دمای پایین استفاده می‌شود، به اندازه مس مستحکم و ارزان‌تر است.

این نوع لوله با قابلیت گردش آب سرد و همچنین آب گرم (نه بیشتر از 60 درجه به دلیل اینکه خطر تخریب را دارد)، از خوردگی نیز نمی ترسد و بر خلاف مس، این ماده بزرگ نمی شود و از مزایای عالی بهره می برد.

لوله پلیکا نمره 20

با این حال، PER در هنگام خم شدن حساس است و نیاز به نصب توسط دست متخصص دارد: این نوع لوله به ابزار خاص و دانش خاصی نیاز دارد.

از نظر معایب، توجه داشته باشید که PVC به خوبی UV را تحمل نمی کند: بنابراین لوله های PVC نباید قابل مشاهده باشند. همچنین به گرما حساس است و در تماس با دماهای بالا تمایل به انبساط و تغییر شکل دارد. این ماده همچنین متحد ایده آل محیط زیست نیست زیرا غیرقابل تجزیه زیستی است. در نهایت، او از فشارهای قوی حمایت نمی کند.

برای بهره مندی از لوله های مناسب لوله های خود از مشاوره با متخصص لوله کشی و درخواست چندین مظنه شکایت نکنید تا بتوانید قیمت ها را با هم مقایسه کنید.

هر یک از لوله های شما شغل خاصی دارد و همچنین لازم است قطر لوله ها را نیز در نظر بگیرید که با توجه به تجهیزات لوله کشی آنها متفاوت است.

این قطر در واقع بر فشار و سرعت جریان آب در خروجی شیرها از یک طرف (برای لوله های تغذیه) و بر حجم آب تخلیه شده توسط نیروی گرانش در یک دوره زمانی تاثیر خواهد داشت.

از سوی دیگر (برای لوله های تخلیه). در لوله کشی قطرهای زیادی وجود دارد که از 10 میلی متر تا 10 سانتی متر متغیر است.