عرق دارچین عسل لبخند همیشگی به شما هدیه می دهد

همیشه عرق دارچین عسل واقعی،  بومی سیلان (سری‌لانکا) است که در نوشته‌های چینی به 2800 سال قبل از میلاد برمی‌گردد. و امروزه در زبان کانتونی با نام  شناخته می شود.

نام گیاه شناسی آن از اصطلاح عبری و عربی به معنای گیاه ادویه خوشبو گرفته شده است. مصریان باستان در فرآیند مومیایی کردن خود از دارچین استفاده می کردند.

ایتالیایی ها از کلمه خود برای توپ، آن را  معنای “لوله کوچک” نامیدند که به درستی چوب دارچین را توصیف می کند.

در قرن اول پس از میلاد، پلینی بزرگ 350 گرم دارچین را به عنوان ارزشی برابر با بیش از پنج کیلوگرم نقره، تقریباً پانزده برابر ارزش نقره در هر وزن، حذف کرد.

عرق

پزشکان قرون وسطی از دارچین در داروها برای درمان سرفه، گرفتگی صدا و گلودرد استفاده می کردند. امپراطور روم، نرون، به نشانه پشیمانی، پس از قتل همسرش دستور داد تا یک سال دارچین را بسوزانند.

این ادویه همچنین به دلیل ویژگی‌های نگهدارنده‌اش برای گوشت به دلیل فنل‌هایی که باکتری‌های مسئول فساد را مهار می‌کنند، ارزشمند بود، و مزیت اضافه آن عطر قوی دارچین است که بوی بد گوشت‌های کهنه را پوشانده است.

پوست بیرونی آن استفاده کنید و پوست داخلی را برای جمع آوری آن بگذارید. کتاب مقدس دارای دارچین نیز هس موسی گفته شده است که از دارچین شیرین و کاسیا در تهیه روغن مقدس استفاده کند.

و آواز سلیمان زیبایی محبوبی را با لباس هایی با عطر دارچین نشان می دهد.

این روزها سالانه حدود 30000 تن دارچین و کاسیا در سرتاسر جهان تولید می شود که Cinnamomum verum حدود یک سوم آن را تشکیل می دهد (که 90 درصد آن از سریلانکا تامین می شود).

بیشتر در دسرها استفاده می شود و کاربرد واضح آن به عنوان رویه ماست یا فرنی یا طعم دهنده در شراب مولد یا کاکائو داغ است. اما وقتی به غذاهای خوش طعم نیز اضافه شود فوق العاده است.